[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 00:28 Bu haber 2938 kez okundu
 
350 yıllık bilim yolculuğu
Dünyanın en eski bilim ve teknoloji şirketlerinden Merck, kuruluşunun 350. yıldönümünü kutluyor. Yıldönümü kapsamında çalışanların da katıldığı gobal ölçekte kutlamaların yanı sıra bilim konferansları da düzenlenecek.
BUSINESS Haberi
350 yıllık bilim yolculuğu

Dünyanın en eski bilim ve teknoloji şirketleri arasında yeralan Merck Group, kuruluşunun 350.yıldönümünü kutluyor. Yıldönümünü müşterileri, ortakları ve çalışanlarıyla birlikte kutlayan Merck’in kutlamaların sloganı ise “Geçmiş, bugün ve gelecek” olarak belirlendi.

Temelleri 1668'de, Almanya’da eczacı Friedrich Jacob Merck tarafından küçük bir ecza dükkanıyla atılan Merck bugün, küresel bir bilim, ilaç ve teknoloji şirketi haline gelmiş durumda.

Merck Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stefan Oschman 350’inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “350 yıl inanılmaz bir geçmiş, özellikle de kurulduğundan bugüne bilim dünyasında kaydedilen ilerlemeyi göz önünde tutarsak. Merck'in araştırma ve geliştirme çalışmalarına yaptığı büyük katkılardan gurur duyuyoruz. Bilimsel merakımız daima sürecek ve bundan sonra da bilimin gelişmesine ilerlemesine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.

Stefan Oschman, kanser ve diğer ciddi hastalıklarla mücadele ettiklerini ve diğer ilaç şirketlerinin de bu yöndeki araştırmalarına destek olduklarını belirtti. Oschman, örneğin otonom sürüş veya katlanabilir ekranlarla ilgili yüksek teknolojik malzemeler geliştirdiklerine dikkat çekti.

Tüm bunları dünyadaki en iyi araştırmacılarla yakın işbirliği içinde yaptıklarını ifade eden CEO Stefan Oschman, “Bu nedenle araştırmalarımızdan insan yaşamına pozitif değer katacak en iyi sonuçları almak ve 350 yıllık başarımızı mutluluk ve gururla kutlamak için sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

YENİ İNOVASYON MERKEZİ HİZMETE GİRECEK

350. yıldönümü kapsamında en önemli etkinliklerden biri Temmuz ayında Almanya’nın Darmstadt kentinde yapılacak olan “Curious 2018-Future Insight” konulu konferans. Konferansa 5’i Nobel Bilim Ödülü sahibi 35 bilim insanı katılacak.

Diğer global bir etkinlik yine şirketin Darmstadt’daki merkezinde yapılacak. Törene dünya genelinde iş ve politika çevrelerinden yaklaşık 900 kişinin davet edilmesi bekleniyor. Haziran ayında Çin’in Şangay kentinde, Ekim ayında ABD’nin Boston kentinde bölgesel törenler gerçekleştirilecek.

Ayrıca Avrupa’da yapılacak tören kapsamında Merck’in yeni İnovasyon Merkezi’nin resmi açılışı da gerçekleştirilecek. Merck’in merkezinin kalbinde inşa edilen yeni bina yenilikçi projeler üzerinde çalışmak isteyen genç girişimcilere hizmet verecek.

 

 

Merck Hakkında

Merck, sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri ve performans materyalleri alanında öncü bir bilim ve teknoloji firmasıdır. Yaklaşık 50.000 çalışanımız, aralarında kanser veya multipl skleroz tedavisi de bulunan farklı teröpatik alanlara yönelik biyofarmasötik tedavilerden, bilimsel araştırma ve üretim için gelişmiş sistemlere, akıllı telefon ve LCD televizyonlar için likit kristallere kadar uzanan, yaşamı iyileştiren yeni teknolojiler geliştirmek için çalışmaktadır. 1668 yılında kurulan ve merkezi Almanya’nın Darmstadt şehrinde bulunan Merck, Merck isim ve markasının küresel haklarına sahiptir. Bunun tek istisnası, şirketin EMD Serono, MilliporeSigma ve EMD Performance Materials ile faaliyet gösterdiği Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dır. Şirket, 2016 yılında 66 ülkedeki satışlarından yaklaşık 15 milyar Euro tutarında gelir elde etmiştir. Yine 2016 yılında, Ar-Ge çalışmaları için yaklaşık 2 milyar Euro yatırım yapmıştır.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Merck, 350 yıllık, Merck Türkiye, Merck Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su
Yorumlar
Haber Yazılımı