[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 14:31 Bu haber 3051 kez okundu
 
573 ilacın fiyatı düşürüldü
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Bakanlığı, 573 ilacın fiyatının yüzde 2 ile yüzde 74 oranında düşürüldüğünü açıkladı. Fiyatlardaki bu değişiklik bakanlığın 97 yerel ve uluslararası ilaç üreticileri işbirliği kapsamında yapıldı.
İLAÇ Haberi
573 ilacın fiyatı düşürüldü

HANGİ İLAÇLARDA İNDİRİM YAPILDI?

Bakanlığın bu kararı, Sağlık ve Toplum Koruma Bakanı Abdul Rahman Al Owais tarafından yayınlandı. Fiyat değişikliğinin yapılacağı ilaç kategorileri arasında diyabet, yüksek tansiyon, kardiyovasküler, sinir ve solunum sistemi hastalıklarının ve bazı çocuk hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar yer alıyor.

Yayınlanan karara göre, ilaç fiyatlarında meydana gelecek olan en yüksek fiyat indirimi yüzde 47 ile 68 oranında olurken en düşük fiyat indirimi de yüzde 2 ile 10 arasında hastalara yansıyacak. Fiyat değişimleri genellikle yüzde 50’nin üzerinde yapılacak.

Bakanlık, fiyat indiriminin, hastalar üzerindeki mali yükü hafifletmek ve dünyanın en iyi ve en modern ilaçlarına uygun fiyatlarla erişimine katkıda bulunmak için ilaç şirketleri ile 2011 yılından bu yana yapılan işbirliği projeleri kapsamında yapıldığını belirtti.

Khaleej Times

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: 573, ilacın, fiyatı, düşürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı