[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 22:58 Bu haber 4849 kez okundu
 
ABD ve Küba kanser ilaçları geliştirmek için biyoteknolojik ortak girişim kuruyor
ABD ve Küba, hastaların hayatta kalma sürelerini uzatmak ve iyileştirmek için kanser ilacı araştırma ve geliştirmeye yönelik, biyoteknolojik ortak bir girişim başlattı.
BİYOTEKNOLOJİ Haberi
ABD ve Küba kanser ilaçları geliştirmek için biyoteknolojik ortak girişim kuruyor

HABER MERKEZİ - Küba’da bulunan Innovative Immunotherapy Alliance,  ABD’de Roswell Park Comprehensive Cancer Center ve Küba’daki  Center for Molecular Immunology arasında bir ortak girişim olarak kurulmuş bulunuyor.

Ortak girişim, ilk beş yıl boyunca ABD’de tüm dört kanser ilacı için ilave araştırma çalışmaları gerçekleştirecek. Sonuçlara dayanarak ABD Gıda ve İlaç Yönetimi (FDA) onayı alınacak.

Buna ek olarak Innovative Immunotherapy Alliance kanser ilaçlarının geliştirilmesinden doğan keşiflerin ve onların fikri mülkiyet hakları için alt lisans işlemlerini keşiflerini de yapacak.

Ayrıca, Küba’nın CIM ve CIMAB’i ile araştırma ittifakları kuracak ve karşılıklı olarak fikri mülkiyet için gelişmeleri paylaşacak.

Uzun vadede, işletme, yasal onay alındıktan sonra, doğrudan veya alt lisanslı ürünlerin ABD'ye ithalat ve dağıtımını sağlayacak.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: biyoteknoloji, Küba, Amerika, kanser
Yorumlar
Haber Yazılımı