[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 00:15 Bu haber 2514 kez okundu
 
Abdi İbrahim, sağlık profesyonelleri tarafından düzenlenen Altın Havan Ödülleri ve Doktorclub Awards’dan ödülle döndü
106 yıllık köklü geçmişiyle Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’e, 8. Altın Havan Ödülleri ve Doktorclub Awards’dan 2 yeni ödül geldi. Abdi İbrahim, Altın Havan Ödülleri’nde AbdiBio ile ‘Biyoteknoloji Yatırımı’ ödülüne, Doktorclub Awards’da ise, ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ kampanyası ile Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Kategorisi’nde ödüle layık görüldü.
TIP&SAĞLIK Haberi
Abdi İbrahim, sağlık profesyonelleri tarafından düzenlenen Altın Havan Ödülleri ve Doktorclub Awards’dan ödülle döndü

Altın Havan Ödülleri’nde ‘Biyoteknoloji Yatırımı’ ödülünü kazanan AbdiBio’nun açılışı, 2018 yılı Mayıs ayında gerçekleşti. 450 milyon TL yatırım tutarına sahip Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio 13 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu. Yılda 11 milyon flakon, 9 milyon şırınga, 22 milyon kartuş ve 1 milyon liyofilize üretim kapasitesine sahip tesiste hücre bankasından başlayarak nihai ürüne kadar olan tüm üretim süreçleri gerçekleştirilebiliyor. AbdiBio, kronik hastalıkların tedavisinde büyük rol üstlenmesinin yanında cari açığın düşürülmesine de katkı sunacak.

 

Abdi İbrahim’e bir diğer ödül ise Doktorclub Awards’dan geldi. ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ kampanyası, sağlık profesyonelleri tarafından düzenlenen Doktorclub Awards’da Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Kategorisi’nde ödüle layık görüldü. Abdi İbrahim’in 2012 yılında başlattığı ‘Akılcı ilaç kullanımı’ kampanyası, bilinçli ilaç kullanımına dair çeşitli aktiviteler ve sosyal medya kullanımı ile farkındalık yaratarak davranış değişikliği oluşturabilmeyi hedefliyor.

 

AbdiBio Hakkında

Abdi İbrahim’in Türkiye’ye dünya standartlarında bir biyoteknolojik ilaç üretim tesisi kazandırma azminin simgesi olan AbdiBio 450 Milyon TL yatırımla 2018 yılında faaliyete geçti. Dünya standartlarında teknolojik donanıma sahip AbdiBio’da hücre bankasından başlayarak nihai ürüne kadar olan tüm üretim süreçleri gerçekleştirilebiliyor. Kanser, diyabet, romatoloji, merkezi sinir sistemi, göz ve kan hastalıklarının tedavisinde kullanılacak biyoteknolojik ürünlerin üretiminin yapıldığı, 13 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu AbdiBio, yılda 11 milyon flakon, 9 milyon şırınga, 22 milyon kartuş ve 1 milyon liyofilize üretim kapasitesiyle çalışıyor.

 

 

AbdiBio’da üretilen ilaçlar, Türkiye’de kullanıma sunulmasının yanı sıra yurt dışında faaliyet gösterilen ülkelere de ihraç edilerek cari açığın düşürülmesine katkı sağlayacak. Yetişmiş insan kaynağının son derece yetersiz olduğu biyoteknoloji alanında öncü bir yatırım olan AbdiBio, yurtdışından uzmanlarla bilgi transferi sağlıyor, yeni uzmanlar yetiştirerek sektöre ve ülkemize önemli katkılarda bulunuyor.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: AbdiBio, Abdi İbrahim İlaç
Yorumlar
Haber Yazılımı