[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 02:00 Bu haber 9529 kez okundu
 
Avrupa Komisyonu Sandoz’un biyobenzer ilacı Zessly’e onay verdi
Novartis'e bağlı bir kuruluş olan Sandoz, gastroenterolojik, romatolojik ve dermatolojik hastalıkları tedavi edecek olan biyobenzer ürün Zessly (infliximab) için Avrupa Komisyonu'ndan (EC) onay aldı.
ARAŞTIRMALAR Haberi
Avrupa Komisyonu Sandoz’un biyobenzer ilacı Zessly’e onay verdi

HABER MERKEZİ - Bu onay, Crohn hastalığı, romatoid artrit, ülseratif kolit, plak psoriazis, ankilozan spondilit ve psoriatik artrit dahil olmak üzere referans ilaçların tüm endikasyonlarının tedavisinde Zessly'nin kullanımını kapsıyor.

Sandoz CEO’su  Richard Francis: “Zessly için Avrupa Komisyonu’nun verdiği bu onay, ilaca ihtiyacı olan hastalara bu önemli ilacı temin etmek bakımından önemli bir kilometre taşıdır” dedi.

Düzenleme ajansının kararı analitik, klinik öncesi ve klinik verilerin kapsamlı geliştirme programına dayanıyor.

Bu bulgular Zessly’nin güvenlik, etkinlik ve kalite bakımından diğer referans ilaçlara benzerliğinin geçerli olduğunu ortaya koyuyor.

Zessly, Sandoz’un onay almak için geliştirdiği altıncı biyobenzer ilaç. Mevcut portföyünü Omnitrope, Binocrit, Zarzio, Erelzi ve Rixathonla genişletmekte.

Şirket 2020 itibarı ile çoklı onkoloji ve immunoloji ürünlerini ticari olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. (www.eczahanehaber.com)

 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Zessly, Sandoz, Crohn hastalığı
Yorumlar
Haber Yazılımı