[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 20:49 Bu haber 830 kez okundu
 
Boehringer Ingelheim Almanya genel merkezi CNS Global Pazar Erişim Müdürü görevine Erkan Tetik atandı
Boehringer Ingelheim Türkiye’de beş yıldır Pazar Erişim Direktörü olarak görev alan Erkan Tetik, Boehringer Ingelheim Almanya Genel Merkezi “Merkezi Sinir Sistemi (CNS), Retinopati ve Gelişen Teknolojiler” Pazar Erişim Takımı’na Global Pazar Erişim Müdürü olarak atandı.
BUSINESS Haberi
Boehringer Ingelheim Almanya genel merkezi CNS Global Pazar Erişim Müdürü görevine Erkan Tetik atandı

Boehringer Ingelheim Türkiye bünyesinde Haziran 2014 tarihinden bu yana İnsan Sağlığı İş Birimi Pazar Erişim Direktörü olarak görev yapan Erkan Tetik, Boehringer Ingelheim Almanya Genel Merkezi’ndeki “Merkezi Sinir Sistemi (CNS), Retinopati ve Gelişen Teknolojiler” Pazar Erişim Takımı’na Global Pazar Erişim Müdürü pozisyonunda atandı.

 

Görev aldığı süre boyunca gerek ülke düzeyinde gerekse Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesi düzeyinde, stratejik öneme sahip görevler üstlenen Tetik, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde (AİFD) Sağlık Ekonomisi Politikaları Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aynı zamanda Avrupa İlaç Sanayii Dernekleri Federasyon (EFPIA) ve Amerikan İlaç Araştırmacıları ve Üreticileri (RhRMA) Derneği Türkiye Çalışma Grubu’nda firmayı temsil etti. Bundan böyle de Boehringer Ingelheim Almanya Genel Merkezi’nde şirketin yatırım planlarındaki yeni tedavi alanı Merkezi Sinir Sistemi’ndeki ilaçların dünya pazarına sunulmasından sorumlu olacak.

 

Erkan Tetik Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Biyolojik Bilimler mezuniyeti ardından Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri’nde Tıbbi Biyoloji ve Genetik bölümünde ve Sabancı Üniversitesi’nde İşletme MBA’yi yapan Erkan Tetik, Marmara Üniversitesi’nde Araştırma görevlisi, Amerika Birleşik Devletleri MD Anderson Kanser Merkezi’nde gen terapisi konusunda ziyaretçi araştırmacı olarak çalıştı. İlaç endüstrisinde 2001 yılından itibaren; Lilly, Eczacıbaşı, Bayer, Abbott ve AbbVie firmalarında ülke ve bölge düzeyinde çeşitli görevler üstlenen Tetik, 2014 yılından bu yana Boehringer Ingelheim Türkiye’de İş Geliştirmeden de sorumlu Pazar Erişim Direktörü olarak çalıştı.

 

 

 

Boehringer Ingelheim Hakkında:

Araştırma odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığını ve yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Bu hedefe giden yolda özellikle halen yeterli tedavi seçeneğinin bulunmadığı hastalıklara odaklanan şirket, hastaların yaşam süresini uzatacak yenilikçi tedaviler geliştirmeye yoğunlaşıyor. Boehringer Ingelheim, hayvan sağlığı alanında ise gelişmiş koruyucu tedavilerle öne çıkıyor.

Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini sürdüren Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığı alanlarında ilaç sektöründeki ilk 20 şirket arasında yer alıyor. Boehringer Ingelheim, 50.000’i aşkın çalışanıyla insan sağlığı ilaçları, hayvan sağlığı ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında inovasyonlara imza atarak değer yaratmaya devam ediyor. 2018 yılında yaklaşık 17,5 Milyar Euro net ciro elde eden Boehringer Ingelheim, 3,2 Milyar Euro ile net satışlarının yüzde 18,1’ine tekabül eden tutarı Ar-Ge harcamalarına ayırıyor.

Boehringer Ingelheim, bir aile şirketi olarak, planlarını gelecek nesilleri de düşünerek yapıyor ve uzun soluklu başarıya odaklanıyor. Şirket bu doğrultuda kendi kaynaklarıyla organik büyümeyi hedeflerken bir yandan da araştırma alanında iş birliklerine ve stratejik ortaklıklara açık bir yaklaşımı benimsiyor. Boehringer Ingelheim yaptığı her işte insanlığa ve çevreye karşı sorumluluk ilkesiyle hareket ediyor.

Boehringer Ingelheim hakkında daha detaylı bilgiye internet sitesinden (www.boehringer-ingelheim.com.tr) veya faaliyet raporundan (http://annualreport.boehringer-ingelheim.com) ulaşabilirsiniz.

Eczahanehaber

 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Boehringer, Ingelheim, Almanya, genel, merkezi, CNS, Global, Pazar, Erişim, Müdürü, görevine, Erkan, Tetik, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı