[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
23 Şubat 2018 - Cuma 15:38 Bu haber 7457 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlaç sanayisinde darbeler yedik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilaç konusunda, “Kimyasalın ağırlıkta olduğu üretimler sebebiyle ilaç sanayisinde darbeler yediğimize inanıyorum. Kimyasaldan doğala mı gideceğiz çalışma yapılmalı” dedi.
YERLİ İLAÇ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlaç sanayisinde darbeler yedik

HABER MERKEZİ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 11. Kalkınma Planı Hazırlık Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda yaptığı konuşmada, ilaç ve GDO'lu ürünler konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu:

"Gerek hocalarımızdan, gerekse bu çalışmaları yürütenlerden bir şeyi ısrarla ben de talep ediyorum, yani doğala önem vermemizin şartını burada duyurmak istiyorum. Ve kanser gibi rahatsızlıkların temelinde bunun olduğuna inanıyorum ve kimyasalın ağırlıkta olduğu üretimler sebebiyle ilaç sanayinde darbeler yediğimize inanıyorum, yani bu konunun üzerinde bence hocalarımızın durması lazım. Ve biz kimyasaldan doğala mı gideceğiz, doğaldan kimyasala mı gideceğiz, bunlar üzerinde de bir çalışmanın yapılmasının gereğine inanıyorum. Bu kapsamda gıda kayıp ve israfının önlenmesine, tarımsal üretimde kendine yeterliliğe ve verimliliği arttırmaya odaklanacağız. Sayın Başbakanım burada, bakan arkadaşlarım burada ve bu GDO’lu ürünler noktasındaki hassasiyetimizi bir defa arttırmamız lazım. Devlet olarak birinci derece bu bizim sorumluluğumuzda. Onun için de hükûmet olarak bu konuda atacağımız adımların hassasiyetini özellikle ifade etmek istiyorum.”

Kaynak: https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/90508/gelecegini-planlamayan-milletler-baskalarinin-planlarinin-parcasi-olmaya-mahkmdur.html

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: yerli ilaç, İlaç sanayisinde darbeler yedik, Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDO, k
Yorumlar
Haber Yazılımı