[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:17 Bu haber 2154 kez okundu
 
Ford, General Motors, Ferrari... Otomobil yerine hastanelere koronavirüs ekipmanı üretecek
Otomobil üreticileri Volkswagen, Ford, General Motors, Ferrari, Nissan, Porsche, Volvo ve BMW koronavirüsle savaşmak için gerekli olan hastane vantilatörlerini 3D baskı sistemi kullanarak üretmek için dünyadaki diğer üreticilere katıldığını açıkladı.
BİYOTEKNOLOJİ Haberi
Ford, General Motors, Ferrari... Otomobil yerine hastanelere koronavirüs ekipmanı üretecek

 

Dünyanın dört bir yanında hükümetler, hızlı yayılan hastalığı tedavi etmek için vantilatör ve diğer tıbbi ekipmanların üretimini artırmak için Ford, General Motors, Ferrari ve Nissan gibi otomobil üreticilerini desteklemeye başladı.

KORONAVİRÜS İÇİN TIBBİ EKİPMAN ÜRETECEK

Volkswagen yaptığı açıklamada, bunun için bir çalışma grubu oluşturduğunu, hastane vantilatörleri ve diğer hayat kurtaran ekipmanların üretilmesine yardımcı olmak için 3D baskıyı nasıl kullanabileceğini görmek için malzemeleri test ettiğini ve tedarik zincirlerinin de kontrol edildiğini söyledi. Volkswagen, “Tıbbi ekipman bizim için yeni bir alandır. Ancak gereksinimleri anlar ve bir plan oluşturur oluşturmaz başlayabiliriz” diyerek prototip bileşen parçalarının basıldığını ve Skoda biriminin de projeye dahil edildiğini ekledi.

Volkswagen şirket sözcüsü de, 125'ten fazla endüstriyel 3D yazıcıya sahip Wolfsburg merkezli şirketin hükümetler ve diğer yetkililerle yakın temasta olduğunu söyledi.

Öte yandan General Motors, tıbbi cihaz üreticisi Ventec Life Systems ile çalışmaların başladığını, şirketin kendilerinin lojistik ve uzmanlığından faydalanmasını ve daha fazla vantilatör yapımını sağlamak için her türlü desteğin verildiğini açıkladı.

PORSCHE, VOLVO ve BMW MARKASI DA ÜRETİME KATKI SUNACAK

General Motors CEO'su Mary Barra, ‘’Ülkemizin COVID-19 salgınıyla mücadelesini desteklemek ve kritik öneme sahip solunum ürünlerinin üretimini hızla büyütmek için Ventec ile yakın bir şekilde çalışıyoruz’’ dedi.

Öte yandan Volkswagen’in spor otomobil markası Porsche de yardım çalışmalarına yardımcı olmak istediğini açıkladı. İcra Kurulu Başkanı Oliver Blume, ‘’İnsani yardım açısından neler yapabileceğimiz hakkında fikirler topluyoruz’’ diye konuştu.

Münih merkezli otomobil üreticisi BMW de yardım etmeye hazır olduğunu belirterek ‘’3D baskı teknolojisini kullanarak biz de üretime geçebiliriz’’ açıklamasını yaptı.

İsveçli otomobil üreticisi Volvo tüm hükümetleri krizi ciddiye almaya ve yasakları hayata geçirmeye çağırdı. Volvo İcra Kurulu Başkanı Hakan Samuelsson ‘’Bence ekonomi için, sonsuza dek sürecek isteksiz ve gayretsiz önlemleri denemek yerine sert bir şeyler yapmalıyız’’ dedi.

Samuelsson yaptığı açıklamada ‘’Otomobil endüstrisinin iyileşme şansı koordineli eyleme bağlı. Ve dünyadaki ülkeler arasında büyük farklar var. Bazılarında sokağa çıkma yasakları var ve restoranlar ile okullar kapalı. Diğer ülkelerde daha az sert önlemler görülüyor. Ben açıkçası daha fazlasını senkronize etmemiz gerektiğini düşünüyorum’’ dedi.

Arab News

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Ford,, General, Motors,, Ferrari..., Otomobil, yerine, hastanelere, koronavirüs, ekipmanı, üretecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı