[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
15 Aralık 2018 - Cumartesi 00:38 Bu haber 3107 kez okundu
 
Gilead Sciences’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerine Daniel O’Day getirildi
Dünya genelinde 35’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren Gilead Sciences’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerine 1 Mart 2019 itibarıyla Daniel O’Day getirildi.
BUSINESS Haberi
Gilead Sciences’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerine Daniel O’Day getirildi

Gilead Sciences, 1 Mart 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO görevine Daniel O'Day’i getirdi. 1 Mart 2019 itibarıyla Gilead Sciences’taki yeni görevine başlayacak olan Daniel O’Day, 2012 yılından bu yana Roche İlaç Bölümü CEO’luğu görevini yürütüyordu. Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Avrupa'da 30 yıl farklı liderlik rollerini üstlenen Daniel O’Day, Washington’daki Georgetown Üniversitesi'nde Biyoloji Lisans Diploması ve New York'taki Columbia Üniversitesi'ndeki Columbia Business School'dan MBA derecesine sahip.

Gilead Sciences Yönetim Kurulu Başkanı John C. Martin, “Kapsamlı bir araştırmanın ardından Yönetim Kurulumuz, Daniel O’Day’in Gilead'ı geleceğe taşıyacak doğru lider olduğuna karar verdi. Son derece bilimsel ve rekabetçi tedavi alanlarındaki başarıları, dünyadaki gelişen sağlık çevresi ile ilgili derin bilgi birikimi ve inovasyonu teşvik etmeye sarsılmaz bağlılığı göz önüne alındığında, Daniel O’Day bu rolü üstlenmek için benzersiz bir yeterlilikte.” açıklamasını yaptı.

Daniel O’Day ise “Gilead Sciences'ı, insanlığın HIV ve viral hepatit ile mücadelesini kökten değiştiren ilaçları geliştirmek için yaptığı çalışmalardan ötürü uzun yıllardır takdir ediyordum. Gilead Sciences, bu sayede dünya çapında insanlara erişim sağladı ve yenilikçi bilime odaklanarak küresel bir kuruluş haline geldi. Bu noktadan hareketle, Yönetim Kurulu, liderlik ekibi ve 11.000 çalışanımız ile birlikte, misyonumuza uygun olarak milyonlarca insanın yaşamını dönüştürmeye devam edeceğimize inanıyorum.” dedi.

 

GILEAD SCIENCES HAKKINDA: Gilead Sciences, karşılanmamış tıbbi ihtiyaç alanlarında yenilikçi tedavileri keşfeden, geliştiren ve kullanıma sunan bir şirkettir. Misyonu, hayatı tehdit eden hastalıklara tedavi geliştirmektir. Genel merkezi California/ABD’de yer alan Gilead Sciences dünya çapında 35'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Gilead Sciences, Daniel O’Day
Yorumlar
Haber Yazılımı