[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 01:25 Bu haber 6852 kez okundu
 
İbrahim Etem – Menarini “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikasına sahip ilk ilaç firması oldu
“İnsan için değer” vizyonuyla 100 yılı aşkın süredir hizmet veren Türkiye’nin ilk ilaç firması İbrahim Etem – Menarini, alanında yine bir ilki gerçekleştirerek “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikasını alan ilk ilaç firması oldu.
TEKNOLOJİ Haberi
İbrahim Etem – Menarini “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikasına sahip ilk ilaç firması oldu

Türkiye’nin en köklü ilaç firmalarından İbrahim Etem – Menarini, gerçekleştirdiği projeleri ve başarılarıyla dikkat çekiyor. İbrahim Etem – Menarini, "ilaç güvenliliği” anlamına gelen farmakovijilans faaliyetlerinde insan sağlığına yaptığı hizmetin etik değerlerini en doğru şekilde yansıttığına inanıyor.

 

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından verilen “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikası kapsamında İbrahim Etem - Menarini'nin yürüttüğü farmakovijilans çalışmaları denetlenerek; uygunluğu kanıtlandı ve ilaç güvenliliğine verdiği önem sertifika ile tescillendi.

 

Büyük emeklerin sonucu

İbrahim Etem - Menarini Medikal Direktörü Dr. Meltem Özel Karataş “Türkiye’nin ilk ilaç firması olan İbrahim Etem - Menarini’nin bu başarısının arkasında, bugüne kadar farmakovijilans departmanında yer alan bütün arkadaşlarımızın emeği var. Yaptıkları katkılardan ötürü Ecz. Merve Çalışır Çağal ve Ecz. Begüm Elmas’a ayrıca çok teşekkür ederiz. Herkes sistemin en güzel şekilde çalışması için çaba harcadı ve sonunda en doğru farmakovijilans sistemine ulaşıldı. Üst yönetimden başlamak üzere tüm firma çalışanları olarak farmakovijilansı titizlikle ele alıyoruz. Bu alanda sağladığımız yüksek standardımızı korumak için yine var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: İyi Farmakovijilans Uygulamaları, İbrahim Etem – Menarini, Medikal Direktö
Yorumlar
Haber Yazılımı