[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 13:33 Bu haber 1214 kez okundu
 
Molfix Hayat Bağım projesi KSS Zirvesi’nde ödül aldı
Hayat Kimya’nın bebek bezi kategorisindeki lider markası* Molfix, hayata geçirdiği “Hayat Bağım” kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle, UNDP’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda tasarlanan projelerin değerlendirildiği 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde, 3. amaç olan “Sağlıklı Bireyler”de, Platin ödüle layık görüldü.
TIP&SAĞLIK Haberi
Molfix Hayat Bağım projesi KSS Zirvesi’nde ödül aldı

T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü desteği ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği proje ortaklığıyla gerçekleştirilen Molfix Hayat Bağım projesi, erken ve sağlıksız doğan bebeklerin hayata sevgiyle bağlanması ve bebeğin gelişimiyle ilgili annelerin farkındalığının önemini vurguluyor. 

 

Hayat Bağım projesi, bebeklerin ve annelerin hem fiziksel hem de duygusal desteğe ihtiyaç duydukları dönemde, içinde bulundukları koşulların iyileştirilmesine destek oluyor. Türkiye genelinde 10 ilde gerçekleştirilen projenin 3 aşaması bulunuyor. Bebeği yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören annelere “güvenli bağlanma ve çocuk gelişimi” üst başlığında, ebe ve hemşirelere ise “yeni doğan yoğun bakım hemşiresi olma, etkin iletişim” gibi konu başlıklarında eğitim veriliyor. Yanı sıra, hastanelerin yeni doğan yoğun bakım ünitelerine kuvöz, solunum cihazı, sarılık cihazı gibi yaşam ünitesi bağışı ile destek olunması amaçlanıyor.

 

 

 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Molfix, Hayat, Bağım, projesi, KSS, Zirvesi’nde, ödül, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı