[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 00:29 Bu haber 11291 kez okundu
 
Novartis İlaç “dijital dönüşüm”ü bir adım ileriye taşıyor
Gündeminde inovasyon ve dijitalleşme bulunan Novartis İlaç Türkiye, sağlık alanında dijitalleşmede yeni fikirler geliştirmek için “1. Dijital İnovasyon Günü”nü düzenledi.
TEKNOLOJİ Haberi
Novartis İlaç “dijital dönüşüm”ü bir adım ileriye taşıyor

Global olarak belirlenen inovasyon ve dijitalleşmede fark yaratan bir şirket olmak hedefini gerçekleştirmek için Novartis İlaç Türkiye, ilk kez “Dijital İnovasyon Günü” etkinliği gerçekleştirdi. Dönüşümsel inovasyon ve dijital dönüşüm kavramlarının şirket yöneticilerine aktarıldığı ve dijitalleşmenin paydaşlara sağlayacağı faydaların dile getirildiği bu etkinlikte inovatif ve dijital anlamda fark yaratabilecek bir organizasyon olmak için yeni fikirler geliştirerek bir yol haritası oluşturulması için önemli bir adım atıldı.

 

Etkinlikte, teknoloji ve dijitalleşme konularında alanında uzman fikir liderleriyle de bir araya gelme fırsatı yakalayan Novartis çalışanları, ayrıca dijital teknolojilerin sağlık bakımındaki potansiyelini keşfetmek üzere sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve hologram gibi teknolojileri deneyimleme şansı buldu.

“Gelecek, dijitalde”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Novartis Türkiye İlaç Divizyonu Genel Müdürü Avinash Potnis, dijital dönüşümün beklenenden daha hızlı gerçekleştiğini ve ancak bu dönüşüme adapte olan firmaların gelecekte var olabileceğini belirtti. Bu kapsamda Novartis bünyesinde gerçekleştirilen girişimlerden örnekler veren Potnis, bir ilaç şirketi olarak veri ve dijitalleşmeye odaklandıklarını ve tüm yönetimin bu konu ile ilgili olarak heyecan duyduğunu ifade etti. Potnis ayrıca, “Organizasyonumuzun tüm bölümleri dijital teknolojileri, ileri analitiği ve yapay zekayı bütün yönleriyle benimsemelidir. Bu sayede daha yenilikçi olabilir ve etkinliğimizi artırabiliriz. Onlarca yıllık deneyimlerimiz sayesinde birçok veriye sahibiz. Bu, şirketimize yeni anlayışlar katabilecek çok önemli stratejik bir değerdir.“ şeklinde konuştu.

Novartis Türkiye bünyesinde gerçekleştirilen “Dijital İnovasyon Günü” etkinliğini düzenleyen Pazarlama ve Satış Operasyonları Direktörü Işık Sönmez , “Novartis olarak amacımız insan yaşamını değiştirebilecek çok daha etkin, yenilikçi ilaçlar geliştirmek. Bunu da, yeni platformlarda yeteneklerimizi geliştirerek, ilaçlarımızı daha etkin bir şekilde geliştirerek ve çevremizdeki yeniliklere açık olarak yapabiliriz. Novartis Türkiye olarak dijital dönüşüme inanıyor ve çalışanlarımızın inovatif fikirlerini sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: 1. Dijital İnovasyon Günü, Novartis
Yorumlar
Haber Yazılımı