[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 15:24 Bu haber 3496 kez okundu
 
Novo Nordisk çalışanları, yönetim kuruluna kendi temsilcilerini seçiyor
Novo Nordisk çalışanları, önümüzdeki 4 yıl boyunca şirketin Yönetim Kurulu’nda kendilerini temsil edecek yeni üyeleri seçti. Çalışanlar arasında yapılan seçim sonucu, Mette Bøjer Jensen, Anne Marie Kverneland, Thomas Rantzau ve Stig Strøbæk, Novo Nordisk Yönetim Kurulu’na girdi
BUSINESS Haberi
Novo Nordisk çalışanları, yönetim kuruluna kendi temsilcilerini seçiyor

Merkezi Danimarka’da bulunan global ilaç şirketi Novo Nordisk Yönetim Kurulu’nda çalışanların seçtiği üyeler de yer alıyor. Novo Nordisk çalışanları, önümüzdeki dört yıl boyunca Novo Nordisk Yönetim Kurulu’nda kendilerini temsil edecek yeni üyeleri seçimle belirledi. Seçim sonucu, Novo Nordisk’in yeni Yönetim Kurulu’na Mette Bøjer Jensen, Anne Marie Kverneland, Thomas Rantzau ve Stig Strøbæk, çalışanların oylarıyla girdi. Anders Kaae, Karina Bonde Lenau, Jesper Thorning and Tanja Villumsen de yedek temsilci olarak seçildi. 

Nisan ayı itibarı ile Novo Nordisk Yönetim Kurulu’nda yerini alacak Mette Bøjer Jensen’in Biyoteknoloji alanında yüksek lisans eğitimi var, şu anda yıkama ve sterilizasyon uzmanı olarak çalışıyor. Laboratuar teknisyeni olarak eğitilen Anne Marie Kverneland, şu an dükkan sorumlusu olarak çalışıyor. Thomas Rantzau süt teknisyeni ve mühendisliği eğitimine sahip ve çapraz-alan yeterlilik projesi üzerinde çalışıyor. Son olarak, elektrikçi olan Stig Strøbæk, şu anda dükkan sorumlusu olarak çalışıyor.

Danimarka Şirketler Yasası'na göre, son üç yıl içinde ortalama olarak en az 35 çalışanı olan şirketlerde, çalışanlar, yönetim kuruluna kendilerini temsil etmek üzere asil ve yedek üye seçme hakkına sahip. Çalışan tarafından seçilen temsilciler, yıllık genel kurul tarafından seçilen yönetim kurulu üyelerinin en az yarısına tekabül eden bir sayıyı temsil ediyor. Çalışan tarafından seçilen yönetim kurulu üyeleri, yıllık genel kurul tarafından seçilen yönetim kurulu üyeleri ile aynı şartlarda hareket ediyor, ancak dört yıllık bir süre için görevde kalıyor.

 

Novo Nordisk Hakkında:

Novo Nordisk bir vakıf şirketidir ve şirket, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan, Novo Nordisk Vakfı tarafından yönetilmektedir. Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk, diyabet tedavisi alanında 95 yıllık yenilikçi bir geçmişe ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Şirket; obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinde de öncüdür. 79 ülkede yaklaşık 42 bin yüz çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri, 170’in üzerinde ülkede hastaların hizmetine sunulmaktadır. 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Novo Nordisk Türkiye, Novo Nordisk Turkey, Novo Nordisk çalışanları, yönet
Yorumlar
Haber Yazılımı