[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 21:06 Bu haber 5280 kez okundu
 
Pierre Fabre İlaç’tan ağız kuruluğuna etkili çözüm
İlaç alanındaki tecrübesini takviye edici gıdalar ve yenilikçi ürünlerle pekiştirmeyi amaçlayan Pierre Fabre İlaç, Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Sprey ürününü Türkiye’ye getirdi
İLAÇ Haberi
Pierre Fabre İlaç’tan ağız kuruluğuna etkili çözüm

Pierre Fabre İlaç, Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Sprey ile, toplumda çok sık görülen ve önemli sağlık sorunlarından biri olan ağız kuruluğu (xerostomia) tedavisine yardımcı olmayı hedefliyor.

 

Ağız kuruluğu;, yeme, konuşma, yutkunma ve çiğnemede zorluklara, diş çürüklerine ve ağız sağlığı problemlerine yol açabilen bir sorundur. Toplam nüfusun 10’unu etkileyen bir durum olan ağız kuruluğu; çoklu ilaç kullanımına, yaşlılığa, radyoterapi tedavisine ve kullanılan bazı ilaçların yan etkilerine bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

 

Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Sprey, içeriğinde bulunan gliserol ile ağız içinde uzun süreli nemlendirme sağlarken, kullanıldığı andan itibaren de rahatlatıcı etkisini htiriyor. Aynı zamanda ağız içi hassas mukoza tabakası üzerinde de film tabakası oluşturarak, mukozayı koruyucu etki oluşturuyor. Pierre Fabre İlaç’a ait bu patentli ve yenilikçi üçlü etki, ağız kuruluğu şikâyetlerine önemli bir çözüm sunuyor.

 

Pierre Fabre İlaç, tıbbi cihaz statüsündeki bu yeni ürünü Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Sprey ile, ilaç alanındaki tecrübesini 2018 yılında pekiştirmeyi ve geliştirmeyi planlıyor.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Pierre Fabre İlaç, Elgydium Clinic Xeroleave, Ağız Kuruluğu Giderici Sprey
Yorumlar
Haber Yazılımı