[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 04:43 Bu haber 2467 kez okundu
 
Roche’dan 1.9 milyar dolarlık kanser atağı
Roche, kanser hastalarına yönelik çığır açan ilaçların geliştirilmesi ve dağıtımını hızlandırmak için Flatiron Health’i bünyesine katıyor. Roche, Flatiron Health’e 1.9 milyar dolar ödeme yapacak.
BUSINESS Haberi
Roche’dan 1.9 milyar dolarlık kanser atağı

HABER MERKEZİ - Roche ve Flatiron Health şirketleri, Roche’nin Flatiron Health’in bütün hisselerini almasıyla sonuçlanacak kesin bir anlaşma imzaladıklarını duyurdular. Roche, halihazırda Flatiron Health’in yüzde 12.6 oranındaki özsermaye hisselerinin sahibi. Yeni yapılan anlaşmayla hisse devir işlemlerinin 2018’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

ONKOLOJİDE PİYASA LİDERİ KONUMUNDA

Özel bir sağlık teknolojileri ve hizmetleri şirketi olan Flatiron Health’in merkezi New York’ta bulunuyor. Bu şirket onkolojiye özel elektronik sağlık veri kayıtları yazılımı ve aynı zamanda kanser araştırmaları için gerçek yaşam verilerinin toplanması ve geliştirilmesi alanında piyasa lideri konumunda.  Geniş kitlesel onkoloji uygulamaları ağı ve ABD’nin birçok yerinde bulunan akademik, tıp merkezleriyle çalışan Flatiron Health, her hastanın yaşadığı tecrübelerden bir şey öğrenmek için tasarlanmış bir teknoloji platformu oluşturmuş.

Roche CEO’su Daniel O'Day, “Bu anlaşma Roche’nin kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri stratejisi için önemli bir adım çünkü biz gerçek yaşam verilerinin, yeni kanser tedavilerinin geliştirilmesi ve bu tedavilere erişimin hızlandırılması için hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Onkoloji alanına lider bir teknoloji şirketi olarak Flatiron Health, sadece Roche için gerekli olan teknoloji ve veri analizi altyapısına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda tüm piyasa için onkoloji araştırma ve geliştirme çalışmaları alanında çok önemli bir yer tutuyor. Bunu devam ettirmek için mutlaka olması gereken Flatiron’un özerkliğini korumak ve mevcut ve gelecekteki iş ortaklarına hizmet sunma becerilerinin devamını desteklemektir” dedi.

Flatiron Health sektör liderleri ve denetçilerle, gerçek yaşam verilerinin nasıl kullanıcağına dair işbirliği yapmaktadır. Geniş kitlesel onkoloji uygulamaları ağları ve akademik tıp merkezleriyle yakınen çalışan Flatiron Health, ayrıca geliştirdiği bir takım yazılım ürünleriyle gerçek yaşam verilerinin tıbbi tedavi alanında daha iyi nasıl kullanılacağına dair çalışmalar yapmaktadır.

KANSER HASTALARININ HAYATLARINI İYİLEŞTİRMEYE YÖNELİK

Flatiron Health kurucularından ve şirket CEO’su Nat Turner, “Son iki yılda, Roche’nin partnerliği bize çok büyük katkılar sağladı. Roche’yle kanser hastalarının hayatlarını iyileştirmeye yönelik tasarlanmış onkoloji alanında öğretici bir sağlık hizmeti platformu kurma ortak vizyonunu paylaşıyoruz. Bu önemli dönüm noktası bizim tüm sağlık sektörünün de işine yarayacak şekilde teknoloji ve hizmet geliştirme alanlarında daha çok yatırım yapmamıza imkan sağlayacak” dedi.

Yapılan anlaşmanın şartlarına göre, Roche, Flatiron Health’e 1.9 milyar dolar ödeme yapacak. Flatiron Health, mevcut iş modeli, iş ortaklıkları ve genel hedeflerini aynen koruyacak.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Flatiron Health, Roche, kanser
Yorumlar
Haber Yazılımı