[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 16:08 Bu haber 1025 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'çok acele' yazı: Kullanımını durdurun
Sağlık Bakanlığı, Isparta Şehir Hastanesi'nde endoskopi ve kolonoskopi yapılan 8 hastadan birinin anestezi ilacı nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları sonrası 81 ilin sağlık müdürlüğüne 'çok acele' ibareli yazı gönderek, ilacın kullanımının durdurulması ile iadelerinin yapılması yönünde talimat verdi. Gelen son dakika haberine göre, Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin ise söz konusu anestezi ilacının eczanelerde satılmadığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'çok acele' yazı: Kullanımını durdurun

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Dormofol adlı ilaca satış blokajı getirerek geri çekme kararı aldı. Kurum Başkanı Hakkı Gürsöz tarafından 9 Ocak günü il sağlık müdürlüklerine gönderilen 'çok acele' ibareli yazıda, 'Dormofol yüzde 1 İ.V. İnfüzyonluk/Enjeksiyonluk Emülsiyon İçeren Ampul' ve 'Dormofol yüzde 2 İ.V. İnfüzyonluk/Enjeksiyonluk Emülsiyon İçeren Ampul' adlı ürüne satış blokajı uygulandığı bildirildi.

Yazıda söz konusu ilaçlar hakkında inceleme ve analiz sürecinin başlatıldığı bilgisi verilerek, bu ilaçların kullanımının durdurulması talimatı verildi.

Öte yandan, İstanbul Tabip Odası, Sağlık Bakanlığı'nı 'Dormofolle ölüm' ile ilgili açıklama yapmaya davet etti.

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Sağlık, Bakanlığı'ndan, 81, ile, 'çok, acele', yazı:, Kullanımını, durdurun,
Yorumlar
Haber Yazılımı